Castingi dla wszystkich w jednym miejscu na każdą porę roku
Już ponad 500 castingów - na casting4nick.pl !            Sprawdź czy Twój Profil jest aktualny - uzupełnij informacje i dodaj zdjęcia !            Jesteś hostessą lub promotorem i szukasz pracy? - dodaj ogłoszenie w Hostessing - praca            Aktywuj "Automatyczne powiadamianie o castingach" (Usługi Premium) !             
Zaloguj się:
Nick:
Hasło:
Zapamiętaj mnie:
Wywiad z Iloną Jankowską (The Look of The Year)
Autor: inf.wł.
Data dodania: 2011-07-04


Ilona Jankowska jest organizatorem polskiej edycji The Look Of The Year 2011. Przygotowuje też pokazy i eventy związane z modą. Wkrótce wyda podręcznik dla modelek i płytę instruktażową DVD.

c4n: Konkurs The Look Of The Year należy do najbardziej znanych i prestiżowych konkursów tego typu na świecie. Proszę nam o nim opowiedzieć.

Ilona Jankowska : The Look Of The Year zorganizowany został w kilkudziesięciu krajach i bardzo szybko zyskał renomę najbardziej prestiżowego wydarzenia w świecie mody. Dzisiaj Konkurs to niezwykle ważne wydarzenie o zasięgu globalnym, którego celem przewodnim jest wyselekcjonowanie i wypromowanie nowych twarzy w świecie modellingu. Co roku w ponad 55 krajach organizowane są edycje narodowe, w których bierze udział około 200 tysięcy młodych dziewcząt marzących o karierze modelki. Dzięki udziałowi w konkursie otrzymują one szansę na zrobienie kariery na najsłynniejszych wybiegach świata. The Look Of The Year stwarza równe szanse dziewczynom na całym świecie bez względu na ich kolor skóry, przekonania religijne i pochodzenie etniczne. Z konkursem związane są takie modelki jak Cindy Crawford, Alessandra Ambrosio, Linda Evangelista, Naomi Campbell, Gisele Bundchen czy Kasia Smutniak.

c4n: A jak Pani trafiła do The Look Of The Year?

Ilona Jankowska :  W 2009 roku byłam półfinalistką Konkursu. Organizatorzy od początku wiedzieli, że zajmuję się organizacją pokazów, eventów i że pracuję dla wielu organizacji i konkursów modowych. Pod koniec 2009 dostałam propozycję, żeby współpracować z Konkursem i przygotowywać castingi. Ponieważ sprawdziłam się w tej roli - na początku roku 2010 dostałam propozycję, aby poprowadzić polską edycję The Look Of The Year. Nie zastanawiałam się ani przez chwilę.

c4n: Poza konkursem, którego organizacja zajmuje kilka miesięcy w roku organizuje Pani także własne pokazy mody.

Ilona Jankowska :  Dokładnie. Są to pokazy, których jestem reżyserem i pomysłodawcą. Mają na celu promocję młodych talentów : modeli, modelek, projektantów z całej Polski. Organizuję również pokazy dla projektantów, marek odzieżowych lub firm.

c4n: Jakie dziewczyny trafiają do Konkursu i jak wygląda casting?

Ilona Jankowska : Do konkursu zgłasza się bardzo duża ilość dziewcząt, różnych dziewcząt z całej Polski, Ukrainy, Rosji. Zazwyczaj są to dziewczęta, które mają olbrzymie predyspozycje wynikające z wyglądu aby zostać modelkami jednak nie zawsze są na tyle silne, żeby zmierzyć się z kamerami, obiektywem.

c4n: Czy gdy po raz pierwszy spotyka Pani nową osobę – widać w większości przypadków, że z tej dziewczyny może być świetna modelka a inna niech raczej zrezygnuje?

Ilona Jankowska :  Dokładnie to jest to co przed chwilą powiedziałam. Nie zawsze dziewczyna, która posiada 175 cm wzrostu i ma idealne wymiary stanie się Top Modelką. Szczególnie widać to na próbach, na zgrupowaniach. Często zdarza się, że dziewczęta nie są na to przygotowane psychicznie i fizycznie. Próby są wyczerpujące a nauka chodzenia po wybiegu zajmuje dużo czasu i przede wszystkim determinacji.
Wiele dziewcząt myśli, że to takie proste. Nic bardziej mylnego.

c4n: Jaka droga do świata mody jest wg Pani najlepsza?

Ilona Jankowska : Przede wszystkim trzeba wiedzieć czego się chce. Jeżeli jest się pewnym, że modelling jest tym, czym chcemy się zajmować to należy swojemu wyborowi poświęcić odpowiednią ilość czasu. Według mnie należy chodzić na castingi, brać udział w warsztatach. Należy pamiętać jednak, że istnieje bardzo dużo firm i Agencji, które prowadzą szkolenia, z których tak naprawdę niewiele można wynieść.

c4n: Jakie predyspozycje i zalety trzeba posiadać żeby wygrać casting (czy to w The Look Of The Year czy to casting do agencji modelek) ?

Ilona Jankowska : Trzeba mieć przede wszystkim odpowiedni wygląd. W modellingu wybiegowym jest to obecnie 175cm wzrostu, jeśli chodzi o fotomodelling trzeba być osobą fotogeniczną o świetnej sylwetce, wzrost nie odgrywa tu roli. Często Agencje poszukują modelek, które sprzedawane są na „części” a to piękne włosy, a to piękne oczy, dłonie. Najważniejsze, żeby dziewczyna nie była naiwna i umiała wybierać pomiędzy dobrymi Agencjami a … oszustami.

c4n: Pracuje Pani na co dzień w Warszawie ale także w rodzinnym Mielcu. Świat mody i ludzie w niej pracujący w stolicy i poza nią bardzo się różnią?

Ilona Jankowska : Tak to prawda natomiast pewne jest jedno - zarówno w dużych jak i mniejszych miastach jest bardzo dużo talentów - modelek, fotografów, projektantów. Nie ma znaczenia czy jest się z dużego miasta czy z małego miasteczka. Ważne żeby się kochało to co się robi. W mniejszych miastach „wychwytujemy” talenty, w dużych te talenty pracują i uczą innych.

c4n: Sporo dziewcząt z casting4nick.pl chciałaby się związać z modą zawodowo. Jakich udzieliłaby im Pani rad (na już i w dłuższej perspektywie)?

Ilona Jankowska : Radziłabym wysyłać jak najwięcej aplikacji do Agencji oraz uczestniczyć w warsztatach, które są dostępne na rynku. Radziłabym też „na starcie” zasięgnąć opinii osoby z branży, aby „zdrowo” oceniła czy dana osoba ma szansę na karierę modelki lub fotomodelki. Jeśli tak to życzę powodzenia.

c4n: Czy możemy liczyć na Pani pomoc i rady dla użytkowników casting4nick.pl ?

Ilona Jankowska : Tak, jestem obecnie w trakcie pisania poradnika dla modelek, chcę również wydać płytę instruktażową DVD. Gdy tylko będą gotowe – zapraszam.

c4n: My na pewno o tym napiszemy. Dziękujemy bardzo za rozmowę.

 


Copyright ©2011-2024 casting4nick.pl
Regulamin    Kontakt    Cennik